Dzień Patrona Szkoły - Św. Jana Pawła II oraz rozstrzygnięcie II Gminnego Konkrsu Plastycznego.

"Patron naszej szkoły to Ojciec Święty

Wśród dzieci zawsze był uśmiechnięty

Na całym świecie każdy dobrze wie

Jak kiedyś papież nazywał się

Karol Wojtyła, Jan Paweł II

Takim patronem ta szkoła się chlubi"

16 maja 2018 roku nasza społeczność szkolna obchodziła Dzień Patrona szkoły - św. Jana Pawła II. Święto to połączone było z rozstrzygnięciem Gminnego Konkursu Plastycznego. Uroczystość rozpoczęła uroczysta akademia. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II przypomnieli zebranym życiorys patrona szkoły, jego środowisko wzrastania, ulubione zajęcia, losy jego i jego rodziny. Widownia przypomniała sobie kolejne wybory życiowe Karola Wojtyły, historię jego powołania, wyboru na Stolicę Piotrową, towarzyszyła w drodze do nieba. Po przedstawieniu, na scenę zaproszony został przewodniczący jury pan Ryszard Kubik, który odczytał werdykt jury. Podkreślał on przy tym, że wybór dla komisji był niezwykle trudny. Przybyłym do Huciny delegacjom szkół dziękował i gratulował osobiście pan Paweł Świder, dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Hucinie. Na koniec uroczystości zaprosił wszystkich na poczęstunek, w tym na tradycyjną, papieską kremówkę. Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu całej gminy Niwiska mogli wziąć udział w konkursie w dwóch kategoriach - klas I - III oraz klas IV - VI, oddając prace w dowolnej technice. W konkursie udział wzięli przedstawiciele ze szkół: Szkoły Podstawowej im. Stefana Olszowego z Kosów, Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi z Niwisk, Szkoły Podstawowej z Przyłęka, Szkoły Podstawowej z Siedlanki, Szkoły Podstawowej im. św. Jana Bosko z Trześni, Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II z Huciny. D Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie dziękujemy za zaangażowanie szkołom, nauczycielom i uczniom, i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Nagrodzeni w kategorii klas I - III:

I miejsce:            Natalia Augustyn - Szkoła Podstawowa im. Kard. Srefana Wyszyńskiego w Hucisku

II miejsce:           Oliwia Żurek - Szkoła Podstawowa im. Kard. Srefana Wyszyńskiego w Hucisku

III miejsce:         Paulina Pyskaty - Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Hucinie

Wyróżnienie:    Michał Warunek - Szkoła Podstawowa im. Kard. Srefana Wyszyńskiego w Hucisku

Nagrodzeni w kategorii klas IV - VI:

I miejsce:            Anna Zielińska - Szkoła Podstawowa im. S. Olszowego w Kosowach.

II miejsce:           Szymon Jemioło - Szkoła Podstawowa im. Kard. Srefana Wyszyńskiego w Hucisku

III miejsce:         Anna Tetlak - Szkoła Podstawowa w Siedlance

Wyróżnienie:    Sylwia Jemioło - Szkoła Podstawowa im. Kard. Srefana Wyszyńskiego w Hucisku

Wyróżnienie:    Katarzyna Walaszek - Szkoła Podstawowa w Siedlance