Ogólnopolskie Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów

15 grudnia 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Hucinie wzięli udział w ogólnopolskim Dyktandzie (nie tylko) dla Mistrzów ogłoszonym przez Instytut Rozwoju Oświaty. W dyktandzie udział brali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski, a jego celem było praktyczne wykorzystanie zasad ortograficznych i interpunkcyjnych w formie zabawy edukacyjnej.

Spośród uczniów klas I - III w dyktandzie udział wzięła uczennica klasy III Antonina Gwizdak, która zajęła wysokie 10. miejsce oraz otrzymała dyplom wyróżnienia. Na poziomie tym test pisało 1487 osób w całym kraju.

Dyktando na drugim poziomie (klasy IV - VII) pisało dziewięcioro uczniów z naszej szkoły, łącznie 2230 z całej Polski. Natalia Piłat uplasowała się na 26 miejscu, Gabriela Skowron na 31., Dawid Toś na 35., Dominika Magda na 40., Patryk Czachor na 41., Martyna Magda na 42., Mateusz Urban na 43.,Kamila Miękina na 43., Dominik Miękina na 47. Wszyscy uczniowie na tym poziomie wiekowym otrzymali dyplomy uznania.