MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Bajka wędruje po świecie ,dzisiaj do nas zawitała.

Drogie dzieci dobrze wiecie, że was bajka pokochała.

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy cudowny świat postaci z bajek, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.

3 listopada  w Naszej szkole z tej okazji wszyscy zamienili się w swoich ulubionych bohaterów z bajek.

Uczniowie poznali sylwetkę Walta Disneya oraz zobaczyli pierwszą animację Myszki Miki „Plante Crazy”. Samodzielnie odnajdowali różnice pomiędzy bajką kiedyś i dziś. Odbył się również konkurs „Jaka To melodia” w którym uczniowie odgadywali z jakiej bajki pochodzi dana piosenka, ale największą radość sprawiło im odgadywanie postaci z bajek, które sami namalowali.

Międzynarodowy Dzien Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”