Ślubujemy!

11 października  2017r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Hucinie oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

Na uroczystość ślubowania zostali zaproszeni: rodzice uczniów klasy I,
p. Dyrektor Paweł Świder,  Nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców, a także starsi koledzy i koleżanki.

Pierwszaki wspólnie z kolegami klasy IV zaprezentowali program artystyczny, podczas którego wykazali się umiejętnością śpiewania piosenek i recytacji wierszy. Piosenki i wiersze były nawiązaniem do codziennego życia szkoły.

Pierwszoklasiści pełni przejęcia i powagi wypowiadali słowa przysięgi – obiecali kochać Ojczyznę, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, być dobrym uczniem, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po ślubowaniu Pan Dyrektor dokonał aktu pasowania. Najmilszą chwilą okazało się wręczenie upominków i poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Ten uroczysty dzień zapewne na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów i ich rodziców.