28-29 września ZIELONA SZKOŁA

28 - 29 września  uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w zajęciach "Zielonej Szkoły" w Ośrodku  Caritas w Budach Głogowskich.

Pierwszego dnia  zastępca  dowódcy   PŁD. - WSCH.  OKRĘGU ZS „STRZELEC" JP DS. ORLĄT mł. insp. ZS Henryk KLIMEK poprowadził pogadankę na temat organizacji w której jest dowódcą, pokazał jak należy zachować się w lesie, odczytywać mapy i plany, wyznaczać kierunki geograficzne bez użycia kompasu. Największym zaciekawieniem cieszył się pokaz sprzętu wojskowego, który Pan Henryk przywiózł ze sobą.

Po pogadance Pana Henryka, animatorki: Pani Agnieszka i Pani Kamila poprowadziły zajęcia kulinarne - dzieci przygotowały sałatkę owocową, którą później zjadły ze smakiem. W międzyczasie uczniowie mogli korzystać ze wszystkich atrakcji ośrodka – trampoliny, boiska do siatkówki, stołu bilardowego i piłkarzyków.

Wieczorem wszyscy świetnie bawili się przy grach i zabawach prowadzonych przez opiekunów: Panią  Anię i Panią Agnieszkę. Po zjedzeniu pieczonej kiełbaski z grilla, uczniowie udali się na projekcję filmu "Epoka Lodowcowa - Mocne Uderzenie".

Drugi dzień wizyty rozpoczął się od spotkania z ks. Piotrem Potyrałą, który zapoznał wszystkich z historią obiektu, stowarzyszenia i jego działalnością. Następnie Pan Jan Jodłowski poprowadził zajęcia przyrodnicze wiązane z terenem "Natura 2000". Później Pan Jan zabrał uczniów na wycieczkę do lasu, z której wrócili z ogromną ilością grzybów.

Na koniec zielonej szkoły animatorki poprowadziły zajęcia plastyczne i taneczne. Pod koniec dnia uczniowie i wychowawcy, pełni pozytywnych wrażeń, wrócili do szkoły.