VI Podkarpacki Konkurs Pięknego Czytania

W dniu 6 lutego 2017r. odbyły sie w naszej szkole eliminacje do VI edycji Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania.

W etapie szkolnym wzięły udział klasy I-III oraz IV-VI. Uczniowie czytali fragmenty książek Zuzanny Orlińskiej "Detektywi z klasztornego wzgórza" oraz Martina Widmarka "Tajemnice biblioteki". Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Antonina Gwizdak z klasy II. 28 lutego odbyły się eliminacje wojewódzkie w Biblitece Pedagogicznej w Rzeszowie. Antonina wraz z opiekunem, p. Agnieszką Gałdą, pojechały na elimanacje do Rzeszowa, gdzie Tosia wylosowała fragment książki Zuzanny Orlińskiej "Detektywi z klasztorneg wzgórza". Po zakończonych eliminacjach Tosia otrzymała pamiątkowy dyplom. Na wyniki musimy poczekać do 20 marca 2017 roku. Patronat honorowy na konkursem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacki Kurator Oświaty, natomiast medialny - Polskie Radio Rzeszów.