VII Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

23 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbył się już VII Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.

W tym roku temat przewodni konkursu, to piosenka z bajki. Konkurs został podzielony na dwie kategorie, klasy młodsze (I-III) i klasy starsze (IV-VIII). W obu kategoriach zmierzyli się ze sobą zarówno soliści jak i zespoły. Przedstawiciele pięciu szkół z terenu gminy Niwiska stanęli ze sobą w szranki , walcząc o najwyższe miejsce na podium. Jury nie miało łatwego zadania, gdyż uczniowie stanęli na wysokości zadania, zarówno wokalnie, językowo jak i artystycznie. Na szczęście po dość burzliwych naradach udało wyłonić się zwycięzców.
Klasy młodsze - soliści:
Wyróżnienie - Karol Świderski, Hucina, "Sweet dreams"

Klasy młodsze - zespoły:
I miejsce - Nikola Malikowska, Aleksandra Wołowiec, Trześń, "L'amoure brille sous les etoiles"
II miejsce - Elena Saj, Martyna Świder, Hucina, "Shake it off"
III miejsce - Liliana Korzępa, Magdalena Mokrzycka, Emilia Surdej, Trześń, "In the jungle"

Klasy starsze - soliści:
I miejsce - Milena Proczek, Trześń, "Try everything"
II miejsce - Jan Kosztyła, Niwiska, "Loyal Brave True"

Klasy starsze - zespoły:
I miejsce - Skrzeczące Wrony (Oliwia Jachyra, Oliwia Jeł, Kinga Komaniecka, Kamila Kosmala, Zuzanna Rzemień, Aleksandra Walaszek), Siedlanka, "Un Poco Loco"
II miejsce - Dawid Halik, Patryk Halik, Szymon Kij, Ksawery Pyskaty, Nikola Stępień, Julia Świder, Mikołaj Świderski, Hucina, "Le Lion Est Mort Ce Soir"
III miejsce ex aequo - Go Girls (Klara Fryc, Ilona Pałka, Barbara Rydzy, Lena Surman), Hucina, "I'm still standing"
III miejsce ex aequo - Dachowce (Malwina Chmielowiec, Wiktoria Duszkiewicz, Zuzanna Gancarczyk, Wiktoria Komaniecka, Wiktoria Kulig, Sandra Orlewska, Milena Pieniek), Siedlanka, "Try everything"

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy pięknych występów. Życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania swoich pasji.
Do zobaczenia za rok :)