Dzień Świadomości Autyzmu

9.04.2024 r. ( wtorek) w naszej szkole odbył się Dzień Świadomości Autyzmu.

W ramach tego wydarzenia pedagodzy (specjalny i szkolny) zorganizowali kilka aktywności mających na celu przybliżenie dzieciom autyzmu oraz promowanie empatii i zrozumienia dla osób z tym zaburzeniem. Młodsze dzieci miały okazję poznać atrybuty autyzmu oraz wysłuchać bajki na ten temat. Wykonały również piękne prace plastyczne oraz stworzyły plakat, na którym odbiły swoje ręce pomalowane niebieską farbą. Natomiast starsze dzieci obejrzały prezentację przygotowaną przez pedagogów, a także wzięły udział w eksperymencie, mającym na celu zrozumienie wrażliwości na dźwięk i światło u osób z autyzmem. Dodatkowo, aby okazać solidarność z osobami z autyzmem, wszyscy uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko. Dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział w tym ważnym dla nas wszystkich wydarzeniu!