Spektakle teatralne w Mieleckim Domu Kultury

4 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu. Klasy 0-VII wybrały się do Mieleckiego Domu Kultury na spektakle teatralne.

Młodsi uczniowie mieli okazję zobaczyć teatralną wersję "Kota w butach". Bajka pokazuje nam jak młode i starsze pokolenia przestają się wzajemnie krytykować tylko zaczynają współpracę.

Tuż przed nadejściem zimy wiejskie gospodarstwo zostaje zaatakowane przez myszy. Gospodarz winą za rozprzestrzeniającą się plagę myszy obwinia swojego kota Bonifacego. Kot ma już swoje lata i nie potrafi już polować. Gospodarz na jego miejsce przywozi nowego, młodego kota z miasta – Filemona, a Bonifacy musi opuścić gospodarstwo. Filemon przez zwierzęta w gospodarstwie zwany „Filutkiem” jest typowym kotem kanapowym, który nawet nie wie jak wyglądają myszy, więc z pewnością tak jak Bonifacy straci swoją posadę. W końcu stary kot spotyka się z młodym. Skoro Bonifacy już nie potrafi łapać myszy, a Filemon jeszcze nie potrafi, koty wyruszają do lasu w poszukiwaniu sowy. W lesie, żeby przeżyć koty muszą zacząć współpracować  i pomimo dzielącej ich różnicy pokoleń w końcu słuchać się wzajemnie. Koty zaczynają współpracę i okazuje się, że we dwoje są nie do pokonania.

Przygody kota” to barwna, mądra bajka, która mówi o tym, że współpraca międzypokoleniowa może być owocna, że warto korzystać z mądrości i doświadczenia starszych, że i młodzi mogą wiele wnieść w życie doświadczonych, zwłaszcza jeśli chodzi o ważną misję.

Starsze roczniki oglądały spektakl dotyczący ich bieżących problemów, pt. "Serce z internetu". Uczniowie byli zachwyceni kostiumami, dekoracjami i grą aktorską. Po spektaklach uczniowe wzięli również udział w warsztatach teatralnych, na których dowiedzieli się jak ważne są emocje w pracy na scenie, a także sami mieli okazję zamienić się w aktorów. Wszyscy wrócili zadowoleni i zachwyceni.