Webinarium "Cyberprzemoc"

W dniu 6 marca uczniowie klas 4-7 uczestniczyli w webinarium organizowanym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej w Warszawie.

Przemoc, hejt, trolling – czy te zjawiska są powszechne? Czego dotyczą? Tego dowiedzieli się nasi uczniowie uczestnicząc w spotkaniu organizowanym w ramach kampanii "Klikam z głową". Niestety z tymi zjawiskami nasze dzieci już się spotkały lub mogą się spotkać w najbliższej przyszłości korzystając z Internetu. Młodzi użytkownicy sieci często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swoich zachowań w Internecie czując się tam bardzo anonimowo. Umieszczają na portalach internetowych komentarze, zdjęcia, filmy. Nie myślą o tym, że to co publikują, może mieć poważne konsekwencje lub zaważyć na ich przyszłym wizerunku. Dzisiejsze szkolenie wskazało uczniom jak rozważnie korzystać z informacji zamieszczonych w sieci i zwróciło ich uwagę na zjawiska i zachowania skierowane przeciwko innym użytkownikom.