Minikoncert pt. „Gitara dawniej i dziś”

Dnia 5 marca uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w niecodziennej lekcji muzyki, którą poprowadził Pan Jacek Albin Ostrowski.

Pasją pana Jacka od ponad 40 lat jest gra na gitarze, która jest całym jego życiem. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele, z przyjemnością wysłuchali jego koncertu gitarowego. Miłość, do tego instrumentu słychać było w każdym wykonanym przez niego utworze. Muzyk przedstawił historię gitary, jej budowę, sposób i technikę grania, począwszy od czasów starożytnych aż po współczesność. Przybliżył też sylwetki postaci, związanych z tym instrumentem oraz największych wirtuozów gitary. Fragmenty narracyjne artysta przeplatał gitarowymi aranżacjami utworów muzyki klasycznej oraz współczesnymi adaptacjami popularnych piosenek. Bardzo dziękujemy za wspaniały koncert i wprowadzenie w przepiękny świat muzyki gitarowej.