Dzień Dinozaura

W świetlicy szkolnej odbył się kolejny wyjątkowy dzień – Dzień Dinozaura! Dzieci z różnych klas wzięły udział w wielu interesujących zajęciach, które przybliżyły im świat prehistorycznych gadów.

Przez cały dzień uczniowie mieli okazję zająć się różnorodnymi aktywnościami. Na początek wszyscy uczestnicy wykonywali dinozaury z papieru poprzez technikę origami. Było to nie tylko zabawne, ale też rozwijające zajęcie, które wymagało precyzji i skupienia. Następnie dzieci brały udział w warsztatach plastycznych, podczas których tworzyły plakaty na temat dinozaurów. Wykorzystując kreatywność i wyobraźnię, powstały przepiękne prace, które wszystkich zachwyciły. Nie mogło oczywiście zabraknąć także malowania dinozaurów. Zaopatrzeni w mazaki wodne, uczniowie odtwarzali swoje ulubione gatunki dinozaurów na papierze. Efekty ich pracy były imponujące! Podczas Dnia Dinozaura nie zabrakło także aspektu edukacyjnego. Dzieci miały okazję obejrzeć krótkie, edukacyjne filmiki o życiu dinozaurów oraz rozwijać swoją wiedzę podczas rozwiązywania quizów na ten temat. Była to świetna okazja, aby połączyć naukę z zabawą i zdobyć nową wiedzę na temat tych prehistorycznych stworzeń. Cały dzień spędzony na obchodach Dnia Dinozaura okazał się nie tylko pełen wrażeń i radości, ale także okazją do nauki i rozwijania swoich umiejętności. Aktywności przygotowane przez opiekunów świetlicy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i na pewno na długo pozostaną w ich pamięci. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli uczestniczyć w kolejnych ciekawych wydarzeniach organizowanych przez naszą szkolną świetlicę!