Światowym Dzień Walki Z Depresją

W poniedziałek 26.02., obchodziliśmy w naszej szkole Światowym Dzień Walki Z Depresją. Z tej okazji odbył się apel, podczas którego, pedagodzy przedstawili prezentację dotyczącą tej tematyki.

W naszej szkole podstawowej odbył się wyjątkowy dzień walki z depresją, w którym uczestniczyli uczniowie klas 4-7. Pedagodzy postanowili podjąć walkę z tą chorobą już u najmłodszych, aby edukować i pomóc im zrozumieć, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie psychiczne. Dzień rozpoczął się od prezentacji, podczas której uczniowie dowiedzieli się, czym jest depresja, jakie są jej objawy i jakie mogą być skutki braku leczenia tej choroby. Następnie wszyscy uczestnicy mieli okazję obejrzeć ciekawe filmiki związane z depresją, które pomogły im lepiej zrozumieć ten temat. Dzięki takim inicjatywom uczniowie naszej szkoły uczą się już od najmłodszych lat, jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie psychiczne i jak pomagać innym w sytuacjach trudnych emocjonalnie. Mamy nadzieję, że kolejne takie inicjatywy będą miały miejsce również w przyszłości, aby jak najwięcej młodych osób miało świadomość, jak ważne jest zadbanie o swoje zdrowie psychiczne.