Webinar dla uczniów "Klikam z głową"

Dnia 21.02.24r. uczniowie klas 1-7 wzięli udział w webinariach dotyczących "Ochrony danych i wizerunku w sieci", organizowanych przez ekspertów Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Coraz młodsze dzieci korzystają z Internetu i mają dostęp do treści zamieszczonych w sieci. Sami często zamieszczają w sieci materiały, zdjęcia i komentarze. Dynamizm procesów cyfryzacji wymaga od użytkowników podniesienia świadomości na tematy związane z bezpieczeństwem usług, danych osobowych i filtrowania informacji dostępnych w Internecie. Informacje zdobyte podczas tego spotkania z pewnością uświadomią młodym użytkownikom, jakie konsekwencje rodzi udostępnianie danych i swojego wizerunku w sieci oraz jakie środki bezpieczeństwa należy zachować poruszając się w Internecie .