Światowy Dzień Kota

Jak co roku, 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota, aby podkreślić znaczenie tych małych przyjaciół w życiu człowieka.

Koty są zwierzętami wytwornymi, eleganckimi, nieco tajemniczymi i często zabawnymi. Wiele dzieci ma koty w domu i każde z nich mogłoby opowiedzieć o swoim małym ulubieńcu. W tym dniu rozmawialiśmy o różnych rasach kotów, bajkach, w których koty są bohaterami, oraz o sposobach, w jakie możemy pomagać bezdomnym zwierzętom. Razem obejrzeliśmy edukacyjny film pt. "Rasy kotów, historia domowego kota i jego zmysły" - Kamlotki. Nasi uczestnicy świetlicy z radością angażowali się w pracę plastyczną, tworząc swojego kota z papieru. W trakcie tej magicznej aktywności dzieci miały również okazję przemienić swoje twarze w niepowtarzalne malunki. Ten dzień, wypełniony kreatywnością, uśmiechami i beztroską, pozostanie w sercach dzieci na długo. Był to czas pełen zabawy, nauki i wyobraźni, który wywarł na nich pozytywny wpływ i rozbudził w nich pasję do twórczości.