Projekt Podkarpacka Kultura bez Barier w Gminie Niwiska

W dniu 16.02.2024r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość bliższego zapoznania się ze światem polichromii w GOKiB w Niwiskach.

Obejrzeli piękny spektakl autorstwa Anny Marut opowiadający o rajskim ogrodzie – krainie szczęścia, radości, miłości, marzeń i harmonii przyrody. Do spektaklu „W krainie polichromii” wprowadził uczniów sam Karol Frycz, krakowskim artysta – twórca polichromii, zdobiących wnętrza dworu w Niwiskach. Pomieszczenie gdzie odegrany był spektakl wraz ze wspaniałą scenografią, światłami oraz efektami dźwiękowymi pozwalały widzom przenieść się do magicznej krainy. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem gry aktorskiej oraz zaangażowania artystów. Był to spektakl, który wzbudził wiele pozytywnych emocje i przypomniał nam, że pewne wartości są ponadczasowe.