Dzień postaci z bajek

3 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek.

Co prawda Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a, aczkolwiek my obchodziliśmy je ciut wcześniej. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych. Jak zawsze uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i przebrali się w różnorodne postaci z bajek. Zapraszamy do zapoznania się z galerią i wybrania swojego ulubionego bohatera.