Dzień Słomki do Picia

3 marca 1888 roku Marvin C. Stone otrzymał patent na papierową słomkę do picia.

Dziś jego wynalazek ułatwia życie konsumentom najróżniejszych napojów i soków na całym świecie. Dzień Słomki do Picia upamiętnia to wydarzenie, a jednym ze sposobów na celebrowanie święta jest picie przez słomkę cały dzień wszystkich płynów. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły poznali historię powstania plastikowej słomki do picia. Z zaciekawieniem oglądnęli film, który przedstawiał 10 pomysłów zastąpienia nieekologicznej plastikowej słomki innymi, czasami nietypowymi produktami. Dzieci odkryły nowe zastosowanie słomek do picia oraz użyły ich do wykonania ćwiczeń oddechowych. Tworzenie fryzur oraz rywalizacja w postaci łowienia rybek za pomocą rurki sprawiła wszystkim wiele radości. Na koniec uczniowie wykonali dla siebie oraz swoich najbliższych kolorową biżuterię.