Spotkanie z przedstawicielem policji

Zbliżają się wakacje, dlatego uczniowie klas 0-IV wzięli udział w pogadance z panem dzielnicowym asp. Markiem Puzio. Tematem  spotkania było hasło „Bezpiecznie spędzamy wakacje.”

Podczas  wizyty policjant mówił o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Zasygnalizował, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Uczulił uczniów na nieuczciwe lub podejrzane zachowania się obcych osób względem dzieci. Przypomniał, jak ważne jest stosowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach pieszych i rowerzystów. Zwrócił uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych. Uświadomił dzieciom, że przestrzeganie określonych reguł i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie wolnych dni od szkoły nie wykluczy, ale pozwoli ograniczyć ryzyko przykrych sytuacji. Mali słuchacze wykazali się dużą wiedzą w tym temacie. Bardzo dziękujemy za spotkanie.