Młodzi odkrywcy na Uniwersytecie Rzeszowskim .

Uczniowie kl I-IV 03.06. 2022 r. wzięli udział  w drugim spotkaniu z cyklu Młodzi odkrywcy na Uniwersytecie Rzeszowskim .

Wysłuchali tam ciekawego wykładu na temat pieniędzy, wzięli udział w quizie o bajkach, a następnie śpiewająco wręcz zaliczyli egzamin z wiedzy zdobytej podczas wykładu.

Następnie przeszli do części doświadczalnej. Obejrzeli różnego typu mikroskopy oraz mieli okazję przyjrzeć się  fascynującym eksperymenty z ciekłym azotem.

Na koniec spotkania dzieci przeszły do sali eksperymentów i doświadczeń, w której mogły poczuć się jak prawdziwi badacze i odkrywcy, wszystkiego dotknąć i wszystkiemu przyjrzeć się z bliska.

Projekt ma na celu  wspieranie  szkoły w podnoszeniu u uczniów kompetencji i umiejętności: matematyczno-przyrodniczych, rozumienia, kreatywności, przedsiębiorczości, rozwiązywania problemów i pracy zespołowej.