Wycieczka do Warszawy

w dniach 4-6 maja 2022 r. w ramach programu Poznaj Polskę uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Warszawy.

Uczniowie byli z  wizytą w pałacu króla Jana III Sobieskiego. Zajęcia edukacyjne Na sarmackim dworze w trakcie, których zwiedzili pałacowe komnaty, poznali królewską rodzinę a nawet przymierzyli stroje z epoki. Następnie spacerowali po Starym i Nowym Mieście - oglądali najciekawsze zabytki: Kolumna Zygmunta, ul. Świętojańska, Archikatedra św. Jana,, mury miejskie, Rynek Starego Miasta, pomniki Małego Powstańca i Syrenki Warszawskiej. Następnie przejście Traktem Królewskim (m. in. pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, hotel Bristol, kościół św. Krzyża) do Grobu Nieznanego Żołnierza. Tam oglądali zmiany warty. W Pałacu Kultury i Nauki - podziwianie panoramy Warszawy z tarasu widokowego. Muzeum Powstania Warszawskiego - zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji jednego z najciekawszych polskich muzeów (starsza grupa) i przejazd do Muzeum Wojska Polskiego - spacer po wystawie plenerowej (młodsza grupa). Popołudniu wizyta w warszawskim zoo. Spacer po jednym z najpiękniejszych w Polsce ogrodzie zoologicznym. Stadion Narodowy. Przejście Trasą Piłkarza w czasie której zobaczymy szatnie, trybuny oraz murawę największej w Polsce areny rozgrywek sportowych. Przejazd warszawskim metrem do Biblioteki Uniwersyteckiej - podziwianie ogrodów na jej dachu. Wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzanie największego w Polsce parku doświadczeń.