VI OGÓLNOPOLSKA AKCJA „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”

Nasza szkoła została zgłoszona do akcji ,,Przerwa na czytanie”, dlatego dnia 26.10.2021r. odbędzie się w naszej placówce bicie rekordu w czytaniu książek na przerwie.

Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników naszej szkoły do udziału w akcji: ,,Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim". Kampania realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom".

Na każdej przerwie uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły będą czytać książki, dla najmłodszych przewidziane są kąciki czytelnicze z osobą czytającą.

Każdy powinny mieć w tym dniu swoją książkę z domu lub wypożyczoną z biblioteki szkolnej.

Tego dnia biblioteka otwarta będzie od godziny 7.20. Zachęcamy do wypożyczania książek i czytania.

Celem akcji jest promowanie czytelnictwa, integracja środowiska lokalnego; zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole; zachęcanie uczniów do sięgania po książki w każdej sytuacji i każdym miejscu; pobicie zeszłorocznego rekordu. Akcja nie ma charakteru konkursowego, więc nie przewidujemy nagród rzeczowych.

Zachęcamy do wypożyczania książek i czytania.